Jak wiecie wyszukujemy dla Was miejsca przyjazne psom w Opolu, a zwłaszcza takie, w których możecie zjeść pysznie i spędzić miło czas w towarzystwie czworonoga. Niedawno na kulinarnej mapie Opola pojawiła się Wegeneracja. Jak mówi sama nazwa, jest to nowe miejsce z kuchnią dla wegetarian i  vegan, gdzie psy są bardzo mile widziane.

Morena wege

 

Wielkim plusem Wegeneracji jest krótkie menu, dania bezglutenowe i pyszne napoje na bazie yerba mate. Dania są przygotowywane na bieżąco, co jest gwarancją ich świeżości. Każdego dnia możemy liczyć na inną zupę i danie główne. Za pierwszym razem skusiłyśmy się na enchiladę warzywną zapiekaną z mozzarellą i lasagne pieczarkowo- cukiniową ze świeżymi pomidorami, zapiekaną z mozzarellą. Porcja była tak ekstrawagancko ogromna, że ledwo dopiłyśmy matę i wytoczyłyśmy się do domu na słuszną drzemkę taktyczną. Drugim razem zamówiłyśmy dwie pyszne pizze na cieście bezglutenowym. Obawiałam się, że może ono być twarde, ale w Wegeneracji znają się na rzeczy! Mieszanka kilku rodzajów mąk zapewnia ciastu elastyczność i rewelacyjny smak. Do pizzy podawana jest oliwa z oliwek extravergine. Jedyną rzeczą, która z Wegenercji uczyniłaby bistro nie tylko przepyszne ale wręcz brylantowe, byłaby buteleczka ostrego sosu chilli, stojąca tuż obok oliwy i przypraw, ponieważ smaki potraw są raczej delikatne i łagodne.

Pizza wegeneracja

 

Jeśli chcecie wiedzieć co jeszcze kryje się w menu odsyłam Was na profil Wegeneracji.

Wasi czworonożni przyjaciele na pewno odnajdą się w przestrzeni bistro. Morena najbardziej lubi takie miejsce, które zapewnia jej widoki na przychodzących gości, gdyby nie to, że ważniejsze było oczekiwanie na spadające okruszki, to witała by ochoczo każdego gościa odprowadzając go do stolika. Oczywiście licząc na jakieś pyszne wege kąski, a trzeba Wam wiedzieć, że Mo jest fanką warzyw i owoców, nie pogardzi czerwonym burakiem czy soczystą marchewką. W Wegeneracji na pewno można pysznie zjeść, spędzić miło czas i poczytać ciekawe lektury. Polecamy i na pewno wpadniemy testować kolejne dania.