O nas

Od zawsze marzyłyśmy o psie, aż któregoś dnia postanowiłyśmy zostać domem tymczasowym dla Fundacji Fioletowy Pies z Opola. Zostałyśmy tymczasowymi opiekunkami dla Fenka i Moreny. Ich zaawansowane problemy behawioralne sprawiły, że zaczęłyśmy zagłębiać się w temat. Pomagała nam Iza Rabenda, która dawała wskazówki, jak przetrwać oraz pomóc psom. Dzięki kilkumiesięcznej terapii behawioralnej Fenek zaczął być psem bardziej odważnym i pewnym siebie, a Morena opanowała emocje. Nasza rola jako dom tymczasowy zakończyła się ponieważ zaadoptowałyśmy te dwa łobuzy.

Dzięki profesjonalnemu wprowadzeniu w tematykę psich zachowań zaczęłyśmy pogłębiać temat. W naszej bibliotece zaraz obok książek kulinarnych, reportaży i teorii literatury zagościły książki o psach, psich sportach, zachowaniu oraz pielęgnacji, jak i regularnie kupowane czasopismo Przyjaciel Pies.

Wspólnie ćwiczymy z naszymi psami, ale także pomagamy innym panować  nad zachowaniem swoich pupili. W związku z tym postanowiłyśmy pogłębić swoją wiedzę. Karolina jest w trakcie kursu behawiorysta-praktyk oraz treser psów w Szkole Przyjaciół Psów Wesoła Łapka, a Kaśka pochłania kolejne książki o psim behawiorze.

Seminaria / warsztaty:

  1. Warsztaty mantrailingu z Roksaną Moską w Kępnie (2015)
  2. Pies sportowy, motywacja, trening z Paulą Gumińską (2016)
  3. Warsztaty z Joanną Stefańską – Tropienie użytkowe dla początkujących (2016)
  4. Obedience – seminarium z Magdą Łęczycką (2016)

Jeśli macie pytania śmiało piszcie: kontakt@lifeofdogs.pl

Theme by Anders Norén