Nasze psy

Morena_sierpień_2014Morena, jako 8 miesięczny podrostek wywróciła Nasze życie do góry nogami. Żywiołowy mieszaniec z temperamentem i usposobieniem labradora, ale nieco mniejszych rozmiarów – 16,5 kg energii na sekundę.

Morena nauczyła się panować nad swoimi emocjami, nieustannie z nią pracujemy. Trenuje flyball z opolską drużyną, a już wkrótce zaczniemy przygodę z obedience, prawdopodobnie w lżejszej wersji rally-o. Cały czas rozwijamy jej talent do rozmaitych sztuczek, więc jej repertuar się poszerza. Na zdjęciu Morena kiedy miała 8 miesięcy, poniżej aktualne.

Morena lat 2 i 7 miesięcy


Fenek jest psem lękowym, jego historia nie jest znana zbyt dobrze. Został znaleziony na ulicy, potem przez pół roku weterynarz przetrzymywał go w Fenek Bosszamkniętym pomieszczeniu wraz z kotem, a następnie – na szczęście – trafił do nas.

Był pierwszym psem, w utworzonym przez nas domu tymczasowym. Jego stany lękowe na samym początku były tak bardzo zaawansowane, że biedaczyna jadł i pił tyko w nocy, a przez pierwsze dwa tygodnie codziennie obmyślał plan ucieczki z mieszkania. Nie pozwalał do siebie podejść, ani tym bardziej się pogłaskać. Dopiero po kilkumiesięcznej pracy oraz pomocy farmaceutyków Fenuś stał się przyjaznym psem, choć nadal jest wycofany. Póki co zaufał tylko nam, ale wierzymy, że otworzy się także kiedyś przed innymi. Świat poznaje dzięki Morenie i to dzięki niej oswaja się z demonami, które czyhają na niego w domu i na zewnątrz.

Fenek w między czasie zdążył nabrać pewności siebie, co prawda nie wskakuje obcym osobom na kolana, ale podejdzie i się przywita. Okazało się, że Fenek ma samorodny talent do nauki sztuczek, zna ich kilka i chętnie je prezentuje.

Fenek


Santi marzec 2016Nasza ekipa powiększyła się na początku 2016 roku. Santi, to 5 miesięczny szczeniak, bardzo żywiołowy, wszędzie jest jej pełno, szczeka, skacze i wypełnia nasz czas zabawą. Borykamy się z jej lękliwością w stosunku do obcych oraz lękiem separacyjnym, wierzymy, że już wkrótce jej pozostawanie samej w domu będzie formą relaksu, a nie drogą przez mękę. Mała ma predyspozycje do sportu, planujemy zacząć przygodę z frisbee, póki co trenuje wraz z Moreną flyball oraz tropienie użytkowe.

Santi 2016

Theme by Anders Norén